İZMİR İL MEM ARGE

TÜBİTAK 4004 NANOTEKNOLOJİ EĞİTİM REFORMU PROJESİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU FORMU

TÜBİTAK 4004 NANOTEKNOLOJİ EĞİTİM REFORMU PROJESİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU FORMU

 

Nanoteknoloji Eğitim Reformu Projesi" Tübitak 4004 hibe programı desteği ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve BioNanoGen Teknoloji Geliştirme Ar-Ge Bölümü işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Projenin amacı; Ortaokul Fen Bilgisi ve Lise Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenlerinin Nanobilim-Nanoteknoloji (N&N) alanında tutum, farkındalık, bilgi ve deneyimlerinin arttırılmasıdır. Bu amaçla, üniversitelerle işbirliği içerisinde N&N üzerine tematik yaklaşım ile eğitim programı hazırlanmıştır. Bu tematik alanlar; nanosentez-karakterizasyon, nanofotonik, nanomalzeme, nanoelektronik, ve nanoenerjidir. Eğitimler sonunda N&N konularında ders içerikleri hazırlanacaktır. Bu içerikler kitapçık haline dönüştürülerek yaygınlaştırılacaktır.

Tematik eğitimlere İzmir ilinde görev yapan 30 öğretmen seçilecektir. Eğitimler 15'erli 2 grup halinde konaklamalı olarak yapılacaktır. Konaklama ve iaşe giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. Eğitimlere seçilen öğretmenler ile "Katılımcı Öğretmen Sözleşmesi" imzalanacak ve görevli izinli sayılacaklardır. Eğitimler teorik ve uygulamalı olmak üzere işbirliği yapılan üniversite ve kurumların laboratuvar ortamlarında gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU HEDEF KİTLESİ:Ortaokul Fen Bilgisi ve Lise Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenleridir.

EĞİTİM TARİHLERİ

1. GRUP EĞİTİMİ: 16 ? 22 Haziran 2019

2. GRUP EĞİTİMİ: 30 Haziran ? 06 Temmuz 2019

Başvuru içinTIKLAYINIZ.

 

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.