İZMİR İL MEM ARGE

SU KAŞİFİ PROGRAMI’NDA 4. DÖNEM BAŞLADI!

SU KAŞİFİ PROGRAMI’NDA 4. DÖNEM BAŞLADI!

8-14 yaş grubu öğrencilerin suyla ilgili farkındalığını artırmayı amaçlayan Su Kaşifi programında 11 ülkeden farklı kurumlar, İngiltere merkezli uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Global Action Plan UK (GAP UK) öncülüğünde ve HSBC Su Programı desteğiyle bir araya geldiler. Türkiye’deki yürütücülüğünü, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı’nın yaptığı Su Kaşifi programı, dünya genelinde binlerce öğrencinin, okullarında ve yaşadıkları toplumda su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarına izin verecek eğlenceli, ilham verici ve eğitici web tabanlı bir programdır.

 

Programın 4. Yılında, Türkiye´nin her ilinden ilkokul ve ortaokullardaki 8-14 yaş grubu öğrenciler su bilincinin geliştirilmesine yönelik eğlenceli, öğretici aktiviteler yapacak; 11 ülkeden diğer Su Kaşifi ekipleriyle yarışacaklar.

 

Su Kaşifi programı 3 yıldır 300’e yakın ilkokul ve ortaokulda uygulandı ve bu okulların Su Kaşifi ekiplerindeki 7 bin öğrenci; kendi okulları, aileleri ve çevrelerinde su bilinci oluşturmak için çeşitli projeler geliştirerek yerellerinde yaklaşık 42 bin kişiye ulaştılar.

Programda, 11 farklı ülkedeki okullar yaptıkları çalışmalarla yarışmakta ve her yılın sonunda ülkelerin birinci ekipleri bir jüri tarafından değerlendirilmektedir. Uluslararası finalde 2 yıldır Türkiye olarak programın uluslararası birincilik ödülünü almaktayız.

 

Okulunuzu programa hemen kayıt ettirmek için: http://www.sukasifi.org/kayit-ol

 

Programla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve okullarımızın program dahilinde gerçekleştirdikleri çalışmaları incelemek için:

http://www.sukasifi.org/turkiye

https://www.facebook.com/sukasifi

https://twitter.com/SuKasifi

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.