İZMİR İL MEM ARGE

Su Kaşifi Programı Bilgilendirme Toplantısı ve Başvurular

Su Kaşifi Programı Bilgilendirme Toplantısı ve Başvurular

Su Kaşifi programı 4. Dönem Tanıtım Toplantısı Başvuru Formu

8-14 yaş grubu öğrencilere su bilinci kazandırmayı amaçlayan uluslararası Su Kaşifi programı, 11 ülkede eş zamanlı olarak uygulanmakta ve dünya genelinde binlerce öğrencinin, okullarında ve yaşadıkları toplumda su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarına izin verecek eğlenceli, ilham verici ve eğitici web tabanlı bir programdır.

Programın 4. Yılında, Türkiye´nin her ilinden ilkokul ve ortaokullardaki 8-14 yaş grubu öğrenciler su bilincinin geliştirilmesine yönelik eğlenceli, öğretici aktiviteler yapacak; 11 ülkeden diğer Su Kaşifi ekipleriyle yarışacaklar.

Su Kaşifi programı 3 yıldır 300’e yakın ilkokul ve ortaokulda uygulandı ve bu okulların Su Kaşifi ekiplerindeki 7 bin öğrenci; kendi okulları, aileleri ve çevrelerinde su bilinci oluşturmak için çeşitli projeler geliştirerek yerellerinde yaklaşık 42 bin kişiye ulaştılar.

Programda, 11 farklı ülkedeki okullar yaptıkları çalışmalarla yarışmakta ve her yılın sonunda ülkelerin birinci ekipleri bir jüri tarafından değerlendirilmektedir. Uluslararası finalde 2 yıldır Türkiye olarak programın uluslararası birincilik ödülünü almaktayız.

 9 Şubat 2018 tarihinde saat 15.00’da Müdürlüğümüz ve Mikado işbirliği ile bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.  Toplantıya izmirarge.meb.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecektir. Katılım başvuru yapan ilk 50 öğretmenle sınırlıdır.

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.