İZMİR İL MEM ARGE

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ & GENÇ BAŞARI EĞİTİM VAKFI ORTAKLIĞINDA YÜRÜTÜLEN ŞİRKET PROGRAMI ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ, 21-22 KASIM 2016 DA KONAK ÖĞRETMENEVİNDE HEYECANLI VE KEYİFLİ BİR ŞEKİLDE İNTERAKTİF SUNUMLAR İLE BAŞARIYLA TAMAMLANDI

  Müdürlüğümüz ve Genç Başarı Eğitim Vakfı ortaklığında ortaöğretim öğrencilerine yönelik ‘’Girişimcilik ve Finansal Okur yazarlık’’ alanında Genç Başarı Şirket Programı bu yıl da uygulanmaya başlanmıştır.   Program ile yerel-ulusal- uluslararası düzeyde yarışmalar ve ticaret fuarları desteği ile gençlerin iş hayatını keşfetmesi, girişimcilik-finansal okuryazarlık kapasitelerinin geliştirilmesi, küresel ekonomi rekabeti ile başa çıkabilme, takım kurma ve liderlik becerilerinin arttırılması amaçlanmaktadır.   21/22 Kasım 2016 (Pazartesi-Salı) tarihinde 10.00-17.00 saatleri arasında İzmir Konak Öğretmenevi’nde eğitici eğitimleriyle başlamış olup, öğretmenlerimize tam gün eğitimlerle, uygulamalı yöntemlerle proje kapsamında öğrencilerimize aktaracakları deneyim sunulmuştur.   Program sürecinde 45 ortaöğretim kurumu öğrencileri ve yaklaşık 100 öğretmen aktif olarak yer alacaklardır. Projede Meslek Liseleri, Anadolu Liseleri, İmam Hatip Liseleri ve özel liseler olmak üzere farklı ilçelerden okullarımız mevcuttur.  
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ & GENÇ BAŞARI EĞİTİM VAKFI ORTAKLIĞINDA YÜRÜTÜLEN ŞİRKET PROGRAMI ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ, 21-22 KASIM 2016 DA KONAK ÖĞRETMENEVİNDE HEYECANLI VE KEYİFLİ BİR ŞEKİLDE İNTERAKTİF SUNUMLAR İLE BAŞARIYLA TAMAMLANDI

 

Şirket Programı Öğretmen Eğitimi sürecinde öğretmenlerimiz ile;

 

  • Öğrencilerden takımlar oluşturma,

  • Programa yönelik fikir geliştirme, iş modeli üretimi, şirket koordinasyonları,

  • Yerel Yılın Şirketi Yarışması ve Yerel Ticaret Fuarı (İzmir)

  • Ulusal Yılın Şirketi Yarışması ve Ulusal Ticaret Fuarı (İstanbul)

  • Uluslararası Ticaret Fuarları ve Yılın Şirketi Yarışması

  • Şirketlerin tasfiye işlemleri

  • Entrepreneruial Skills Pass projesi kapsamında planlanan Online Sınav ve Sertifika İşlemleri

 

uygulama basamakları hakkında paylaşımlar yapılmıştır.

 

Program süreci boyunca öğrencilerin, öğretmenlerin aktif olacağı yarışma ortamları sunulacak, şirket programları tanıtılacak, şirketler kurulacak, iş dünyasından gönüllüler ile tanışma ve tanıtım toplantıları gerçekleştirilecek, yurtiçi ve yurtdışı programlar düzenlenecek, girişimcilik, finansal okuryazarlık alanlarında iş hayatına yönelik nitelikli eğitim ortamları oluşturulacaktır.

 

Projeler sürecinde yer alan, katkı sunan yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimiz şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz.

23-11-201623-11-201623-11-2016

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.