İZMİR İL MEM ARGE

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ‘SİROMA Projesine Tam Destek

  Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın 4. Bileşeni ‘’İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı’’ kapsamında uygulanan ve Türkiye’nin AB üyelik sürecinde müzakere ettiği başlıklardan biri olan ‘’Roman Açılımı’’ çerçevesindeki uyum çalışmalarını destekleyen, ‘’Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu – SİROMA Projesi’’ 09 Kasım 2015 – 09 Kasım 2017 tarihlerinde uygulanacaktır.   Proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından, 24 ay süreyle, 12 pilot il ve 44 pilot okulda uygulanacaktır.  
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ‘SİROMA Projesine Tam Destek

Konak                    Gaziosmanpaşa İlkokulu

                              Ziya Gökalp Ortaokulu

                              Vasıf Çınar İlkokulu

Karabağlar             Şehit Üsteğmen Sadullah Sever İlkokulu

Buca                      Hüseyin Avni Ateşoğlu İlkokulu

Karşıyaka–             Lamia Karer ilkokulu

 

İzmir ilinde proje kapsamında pilot okullar olarak belirlenmiştir

 

SİROMA Projesi I. Yönlendirme Komitesi Toplantısı, 26 Ağustos 2016 tarihinde, İzmir Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Efes Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya, faydalanıcı Bakanlıkların temsilcileri, diğer paydaş kurumların temsilcileri ve STK temsilcileri katılım sağlamıştır.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Strateji Bölümü’nden sorumlu Şube Müdürü Selime Şentürk DOĞRAMACI katılarak, projeye azami desteğin sağlanacağını belirtmişlerdir.

 29-08-201629-08-2016

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.