İZMİR İL MEM ARGE

DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR ÖĞRENCİLER ARASI KARİKATÜR YARIŞMASI - 2017

A) YARIŞMANIN KONUSU: “DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR” Tüm 7, 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizi; “Dönüşüm Başlıyor” konulu karikatür yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz. B) YARIŞMANIN AMACI: Yarışmamız; geleceğimizin ışıkları çocuklarımıza sürdürülebilir çevre bilinci kazandırmak, geri dönüşüm ve geri kazanımın arttırmak, geri kazanılmış ürünlerin kullanımına özendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenmiştir. C) YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURULUŞ: İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü D) KAPSAM: İzmir genelindeki, Millî Eğitim Bakanlığı´na bağlı tüm resmi/özel kurum ve kuruluşlardaki 7, 8, 9 ve 10. sınıf öğrencileri katılabilir. E) YARIŞMANIN ŞARTNAMESİ: Katılım Koşulları ve Şartları 1. Karikatürlerin, öğrenci tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Öğrenciye ait olmayan karikatürlerle başvurulması halinde, telif haklarıyla ilgili hukuksal sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır. 2. Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce başka bir yarışmada derece ve ödül almamış olmalıdır. Yarışmaya katılmak üzere gönderilen eserler geri verilmeyecektir. 3. Her öğrenci, yarışmaya en fazla 3 karikatür ile katılabilir. 4. Gönderilecek eserler, T.C. kanunlarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmayacaktır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacak ve gereği görüldüğünde yasal takip gerçekleştirilecektir. 5. Karikatürler, başvuru formu ile birlikte, paspartusuz ve çerçevelenmemiş olarak zarar görmeyecekleri şekilde paketlenerek; üzerine “DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR KARİKATÜR YARIŞMASI” yazılıp İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Bölümü’ne posta ile veya elden teslim edilebilir. 6. Karikatürlerin arka yüzünde sağ alt köşeye, katılım formu iliştirilmelidir. Yarışmacıya ilişkin herhangi bir kimlik bilgisi veya adres, eserlerin ön yüzüne kesinlikle yazılmamalıdır.   7. Karikatürlerin boyutu A4 büyüklüğünde olmalıdır. 
DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR ÖĞRENCİLER ARASI KARİKATÜR YARIŞMASI - 2017

8. Karikatürlerde kullanılacak teknik serbesttir. (Karakalem, keçeli kalem, kuru boya veya birden çok teknik aynı anda kullanılabilir.)

9. Yarışmaya katılanlar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

11. Eserlerin teslim adresi: İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Fevzipaşa Mh. 452 Sok. No: 15 Konak / İZMİR

12. Yarışmaya son katılım tarihi 18 Mayıs 2017 mesai bitimine kadardır.

G) KULLANIM HAKLARI:

Yarışmaya gönderilen tüm çalışmalar İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arşivine alınacak olup, ayrıca bir telif ödenmeyecektir. Bu eserlerin kullanım hakları süresiz olarak Müdürlüğe ait olacaktır. Müdürlük bu çalışmaları basılı ve görsel yayınlarında, web sitesinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak, çalışma sahibinin adını belirterek kullanabilecektir. Çalışma sahibi yukarıda belirtilen kullanım hakları için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan çalışmalar için çalışma sahibi sonradan verdiği izni, kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

H) SEÇİCİ KURUL/ÖDÜL:

Seçici kurul İzmir Karikatürcüler Derneği iş birliği ile oluşturulacak olup eserlerin ödülleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce karşılanacaktır.

Karikatür Yarışması Ödülleri

Birincilik Ödülü

Bisiklet ve Başarı Belgesi

Okul Çevre Düzenlemesi

İkincilik Ödülü

Bisiklet ve Başarı Belgesi

 

Üçüncülük Ödülü

Bisiklet ve Başarı Belgesi

 

Mansiyon Ödülü

Bisiklet ve Başarı Belgesi

 

Mansiyon Ödülü

Bisiklet ve Başarı Belgesi

 

- Yarışmada ilk 5’e giren öğrencilerin öğretmenlerine teşekkür belgesi verilecektir.

- Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerin sahiplerine katılım belgesi verilecektir.

I) DEĞERLENDİRME/ SERGİLEME/ TELİF:

Seçici kurulun değerlendirme toplantısı 23 Mayıs 2017 Salı günü yapılacaktır. Sonuçlar, 26 Mayıs 2017 Cuma günü

http://www.izmir.meb.gov.tr adresinde açıklanacaktır. Dereceye giren öğrenciler, 05 Haziran 2017’de Sergi Açılışı ve Ödül Töreni’ne davet edilerek, ödülleri verilecektir.

 

İ) BAŞVURU FORMU

“DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR” ÖĞRENCİLER ARASI KARİKATÜR YARIŞMASI – 2017 BAŞVURU FORMU

ADI ve SOYADI

 

DOĞUM TARİHİ

 

OKULU

 

OKUL ADRESİ

 

SINIFI – NUMARASI

 

CEP TELEFONU

 

ÖĞRETMENİNİN ADI

 

*Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak eserinizin sağ alt köşesine -eseriniz zarar görmeyecek şekilde- iliştiriniz.

J) BİLGİ VE İLETİŞİM İÇİN:

Adres: İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Fevzipaşa Mah. 452 Sok. No: 15 Konak İZMİR

Bilgi İçin Tel:  0232 280 35 92


/KARİKATÜR YARIŞMA ŞARTNAMESİ.pdf

30-03-201730-03-2017

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.