İZMİR İL MEM ARGE

AR-GE Birimi e-Twinning Faaliyetleri

2006 yılında Avrupa Parlamentosunun kararı ile Comenius alt programı olarak Hayat Boyu Öğrenme Programına dâhil edilen ve Avrupa’da e-Okul eşleşmesi ve öğretmen eğitiminin yaygınlaştırılmasını amaçlayan e-Twinning faaliyetine, ülkemiz  22 Şubat 2009’da dahil olmuştur. E-Twinning Türkiye faaliyetleri Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde kurulan, Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan eğitim ve öğretimde teknoloji kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için ülke genelinde okulların Etkileşimli Tahta ve Tabletleri kapsayan FATİH projesi ve  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan, eğitim ve  öğretimi dijital eğitim materyalleri ile destekleyen işbirlikçi, interaktif online içerik oluşturma ve paylaşma platformu EBA ve aynı zamanda Avrupa Okul Ağı tarafından Erasmus Plus projeleri kapsamında yürütülen eTwinning – Online Okul Ortaklığı projelerinin entegrasyonu desteklenmektedir.   eTwinning Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.   eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.  
AR-GE Birimi e-Twinning Faaliyetleri


İlimizde etwinning projelerinin yaygınlaştırılması ve kalitesinin artırılması amacıyla,  projelere teknik destek, okul ziyaretleri,  İlçe bilgilendirme toplantıları, e-twinning ve uygulamalı web2.0 Araçları hizmetiçi eğitimler ve çalıştaylar yapılmaktadır.

 

İZMİR- İl MEM ARGE Birimi eTwinning İl Koordinatörü Nurcan ARI tarafından etwinning okul ziyaretleri yapılmıştır. Ziyaretler Okullardan gelen resmi istekler üzerine gerçekleşmiştir. Ziyaret edilen okullarımızda portal tanıtımı, üye olma, canlı etkinlikler düzenleme , Proje Hazırlama Süreçleri, Ortak bulma ve Twinspace uygulamaları uygulamalı olarak anlatılmıştır. Ziyaretlerimiz;22 Şubat Balçova Sacide Ayaz İLK ve Ortaokulu´na , 23 Şubat Bornova Koleji , 24 Şubat Karşıyaka Hasan Pınarçalı Ortaokulu, 28 Şubat Duatepe Anaokulu ve 2 Mart´da İzmir 60. Yıl Anadolu Lisesi´ne yapılmıştır.

 

Toplantılarımıza Okul Müdürleri, Md Yardımcıları ve öğretmenlerimiz, 60. Yıl Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz de katılmışlardır.

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

0 - (0232) 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.